Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Pá, 8-17 hod.)
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
 1. Úvod
 2. ZÁVLAHA
 3. JAK NA TO
Vlastní odběr

 

 

 

 

 

 

ZÁVLAHA / JAK NA TO

 • Schéma zapojení kapkové závlahy

 

 • Zdroj vody
 • Na kapkovou závlahu je možné použít různé zdroje vody - veřejný vodovod, vlastní studna, nádrž s dešťovou vodou. Základním prvkem k použití různých zdrojů vody je kvalitní filtrace, která přefiltruje všechny drobné nečistoty - částečky zachycené ve vodovodním potrubí, jemný písek atd. Dokáže zabránit znečištění kapkovačů, které se po zanesení nedají propláchnout a je nutné je vyměnit za nové. V případě použití kapkovací hadice je nutné vyměnit nefunkční část, v nejhorším případě celou hadici, což je z ekonomického hlediska neefektivní.
 • Veřejný vodovod - stálý zdroj vody. Při použití vodovodu na kapkovou závlahu je nutné nainstalovat filtraci a redukci tlaku, jelikož optimální tlak v kapkovací hadici je 1,1 - 2 bar. Z ekonomického hlediska jde o komfortní, avšak dražší řešení zavlažování. Lze jej využít všude tam, kde není k dispozici vlastní studna.
 • Vlastní studna - nejpoužívanější způsob napájení kapkové závlahy. U tohoto typu je potřebné čerpadlo (samonasávací, případně hlubinné), které nám vodu dopraví do kapkovacího potrubí. Čerpadlo na vodu je vždy závislé na konkrétním typu studny (kopaná, vrtaná, ražená).
 • Nádrž s dešťovou vodou - ekonomické napájení kapkové závlahy. Pro tento účel je možné použít ICB kontejnery 1 m3. Nádrž je nutné umístit na podstavec o výšce minimálně 0,5 m nad úroveň terénu, aby se zvýšil tlak. Z dlouhodobého hlediska může nastat problém s dodávkou vody do nádrží - pokud neprší. V takovém případě je nutné do nádrží dopouštět vodu za pomoci čerpadla, čímž se snižuje ekonomická výhodnost. Jelikož dešťová voda zachycuje částečky prachu a jiných drobných nečistot, musíme častěji dělat údržbu filtrace a čistit filtrační vložku.

 

 

 

 • Popis produktů:

 1. Ovládací sestava 1a: nízkoprůtokový ventil 1b: Filtr s tlakovou kompenzací 2. Adaptér Easy Fit       3. Kapkovač XB 4. BF-3 T-kus pro spaghetti potrubí 5. Montážní nářadí: XM-Tool 6. trn TS-025 pro 6 mm Spaghetti 7. DT-025-1000 spaghetti potrubí 8. XB potrubí bez kapkovačů 9. Zajišťovací trn pro potrubí 16 mm 10. Kolínko ke kapkovacímu potrubí 11. Difuzér na 6 mm spaghetti potrubí             12. Modul s kompenzací tlaku PC 13. Adaptér s nástavcem Polyflex 14. Samonapájecí konektor: SP8-025 15. Tryska SQ 16. Mikrorozprašovač Xeri-Pop 17. Mikrorozprašovač XS-360TS-SPYK                   18. Zavzdušňovací ventil 19. Ventilová šachta 20. Kapkovací potrubí 21. Nůžky nobo nůž na potrubí: T135SS 22. Multikapkovač EMT-6XERI 23. Adaptér pro trysku SQ 24. T-kus pro kapkovací potrubí   25. Zátka 700-CF-22 pro 13-16 mm 26. BF zátka ke kapkovacímu potrubí 27. BF-1 Spojka pro spaghetti potrubí 28. Kolínko BF-2 pro Spaghetti hadičku 29. Rozprašovač XS-090, XS-180, XS-360   30. Mikrorozprašovač SXB-180, SXB-360 31. Mikrorozprašovač Jet Spike 33. Sestava s trnem PFR/RS

 

Jak jsme již zmínili, filtrace je velmi důležitá součást kapkové závlahy. Na filtraci vody do systému se používají sítkové nebo diskové filtrační vložky. Doporučená filtrační schopnost je 120 mikronů. Standardní filtrace používané jako předfiltry pro samonasávací čerpadla nebo jako filtry pro hlubinná čerpadla mají čistící schopnost 80 mikronů. Velikost filtrace volíme podle průtoku vody, který budeme potřebovat na napojení kapkové závlahy.

Od zdroje vody po místo napojení kapkové hadice se používá přívodní hadice. Standardně se využívají HDPE nebo LDPE hadice o rozměru 20, 25 nebo 32 mm. Větší průměr hadice není vhodný, protože průtok vody v kapkovací hadici je velmi malý.

 

Pro připojení kapkovací hadice se používá přechodka na LDPE nebo HDPE hadice se závitem. Velikost průchodky volíme podle velikosti použité hadice. Přechodky se standardně používají na 1/2" nebo 3/4" vnější závit, na který je možné našroubovat přechodku s 3/4" vnitřním závitem a vývodem na 16 mm kapkovací hadici

Jako kapkovací hadice se používá LDPE hadice o průměru 16 mm s kapkovači nebo bez kapkovačů. Pro více informací si můžete přečíst článek (link kapkovací hadice)

 

Abychom rozdělili kapkovací hadici do více linií, používáme t-kusy, spojky, kolínka. Na trhu jsou dostupné od jednoduchých plastových nasouvacích až po kvalitní šroubovací. Na ukončení každé linie kapkovacího potrubí se používají ukončovací zátky nebo kroužky.

 

 • Popis jednotlivých komponentů připojitelných ke kapkové závlaze:

Kulový ventil - Bateriová řídící jednotka Hose and Timer - Filtr Azud modular ¾“ - Regulátor tlaku - Přechodka na kapkovací hadici - Kapkovací hadice bez kapkovačů - Šroubovací kolínko - Kapkovač - Ukončovací zátka - Multikapkovač na mikro závlahu - Kapkovač delta s nastavitelným průtokem - Ventil na 16 mm kapkovací hadici - Bodec s kapkovačem a spaghetti hadičkou - Bublery na kapkovací hadici

 

Zobrazuji 1-1 z 1
 • Akce
Projekt závlahy Rain Bird
2 890 Kč
2 388 Kč bez DPH
2 890 Kč
2 388 Kč bez DPH
Na objednávku
Produktů na stránku 183654
Blog
 • Články
 • Fotogalerie
 • Návody
 • Za registraci 3%

 

 

Sídlo
 • SCP SHOP s.r.o.,Neumannova 1453/28,156 00 Praha 516 Zbraslav
 • +420 608654800                   
 • *420 608390340                                                                                                       
Za obsah těchto stránek odpovídá spol.SCP SHOP s.r.o. © Copyright 2020 SCP Shop s.r.o. | Design by LUKAS
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz